ده نکته اصولی در ارتباط با گرفتن عکس های دسته جمعی

ده نکته اصولی در ارتباط با گرفتن عکس های دسته جمعی

عکس برداری دسته جمعی یکی از قدیمی ترین متدهای عکاسی دردنیاست. این نوع عکاسی شامل عکاسی کردن از افراد خانواده، شاگردان یک کلاس و یامدرسه و همین طور گروه دوستان می باشد. در این پست نکاتی در مورد اینکه چگونه میتوانید عکس های گروهی بهتری بگیرید ارائه شده است.

  • از قبل آماده باشید.

هیچ کس دوست ندارد منتظر بماند تا عکاس مدتی را صرف تنظیم کردن دوربین خود کند! بنابر ای ناز قبل تنظیمات دوربین خود را انجام دهید و پس از آن فرد را برای گرفتن عکس صدا بزنید.

  • پس زمینه خود را انتخاب کنید.

شما بااستفاده از یک پس زمینه مرتبط می توانید جزئیات زیادی به عکس اضافه کنید.عکس هایزیادی بگیرید.

برای مثال، عکس برداری از زمین بیس بال و قرار دادن فرد جلوی این پسزمینه و اضافه کردن جزئیات، بهتر و پر احساس تر از قرار دادن فرد جلوی یک دیوارنقاشی شده قدیمی است.

  • در حالت پیوسته و پشت سر هم (Burst Mode) عکاسی کنید

اگر دوربین شما دارای امکان burst mode یا عکاسی پی در پیاست از آن استفاده کنید! مخصوصا هنگام عکس برداری از افراد به صورت گروهی، که تشخیصاینکه هنگامی که شما شاسی دوربین را برای گرفتن عکس فشار می دهید همه در حالتمناسبی قرار دارند کار سختی است. هیچ کس دوست ندارد عکسی با چشمان بسته داشته باشد.

  • ژست گرفتن

هر کس قبل از عکس برداری دسته جمعی ژستو حالت خود را انتخاب می کند، بنابراین انتظار می رود افراد بلند قد تر در ردیف آخرو کوتاه قدها در ردیف جلو بایستند. البته باید عوامل دیگر از قبیل قرار گرقتن افرادمهم تر در وسط را نیز مد نظر داشته باشید. از افراد بخواهید تا چانه هایشان را بالانگه دارند، این کار باعث می شود تا غبغب و نیز حالت کرختی افراد کمتر شود.

  • زمان بندی

اگر شما از یک رویداد مهم مثل مراسمازدواج یا نامزدی عکس برداری می کنید، باید در آغاز مهمانی کار عکس برداری را انجامدهید چون در این زمان افراد سرحال تر و شاداب ترند و در بهترین وضعیت خود قرار دارند.

  • با افراد صحبت کنید

صحبت کردن با سوژهعکاسی یکی از عوامل حیاتی و مهم در کار یک عکاس است. به آنها بگویید کجا بایستند،به کجا نگاه کنند، دستشان را در چه حالتی نگه دارند و … . این کار نه تنها بهافراد اطمینان می دهد که در بهترین شرایط ممکن برای عکاسی قرار دارند، بلکه اعتمادبه نفس عکاس و صمیمیت بین او و افراد دیگر را نیز بالا می برد.

  • عکسبرداری از گروه های خیلی بزرگ

وقتی می خواهید از یک گروه خیلیبزرگ عکس برداری کنید، قرار دادن همه افراد در چارچوب به یک چالش تبدیل می شود. درچنین وضعیتی، سعی کنید کمی بالاتر از سطح زمین قرار بگیرید مثلا از یک میز و یانردبام استاده کنید. در این صورت مطمئن خواهید بود چهره همه افراد کاملا واضح و آشکار خواهد افتاد.

  • استفاده از سه پایه

استفاده ازسه پایه در هنگام عکس برداری دسته جمعی ضروری نیست اما مزایای بسیاری دارد. اولاینکه به عکاس امکان تنظیم میزان فاصله کانونی، تغییر پس زمینه و تنظیم سطح دوربیناز زمین را می دهد. دوم، عکاس می تواند در اطراف حرکت کرده و به افراد در ژست گرفتنو نحوه قرار گیری در مجموعه کمک کند بدون اینکه تغییری در ترکیب و تنظیمات دوربیناتفاق بیفتد.

  • یک حالت مثبت

لبخند زدن در هنگام عکسبرداری هنگامی که عکاس لبخند به لب دارد و شاد و بشاش است بسیار آسان است!

اما اینحالت زمانی که عکاس عبوس و ترشرو باشد به همان نسبت کاهش پیدا می کند. پس سعی کنیدبا حالت مثبت و خندان عکاسی کنید.

  • جزییات لازم را اضافه کنید

اگر شما بخواهید از یک تیم فوتبال عکس برداری کنید، استفاده ازتجهیزات و لوازمی از جمله دستکش و توپ می تواند حس این ورزش را در عکس کامل نشاندهد. سعی کنید از عناصر و ابزاری که به شما در ارائه و نمایش دادن داستان کمک می کند استفاده کنید.

http://persiangfx.com/fa/gfx/photography/10-photography-tips-to-take-group-photos http://persiangfx.com/fa/gfx/photography/10-photography-tips-to-take-group-photos

دیدگاه خود را بنویسید