سمینار روابط عمومی در هزاره سوم در رامسر برگزار شد

یکشنبه, 01 فروردين 1395 23:33

 

 

سمینار روابط عمومی در هزاره سوم در رامسر برگزار شد

 

 

با حضور مدیران روابط عمومی فرمانداری ها،دستگاههای اجرایی و مراکز آموزش عالی غرب استان مازندران، کارگاه آموزشی "روابط عمومی در هزاره سوم" به میزبانی فرمانداری شهرستان رامسر در سالن آمفی تاتر دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا دکتر یحیایی ایله ای در این مراسم گفت: روابط عمومی زمانی موفق است که بتواند کانال ها و ابزارهای دریافت پیام را توسعه دهد. زیرا مخاطب منفعل امروز به مخاطب فعال تبدیل شده و تولید محتوا را در دست گرفته است.

احمد یحیایی ایله ای اظهار کرد: روابط عمومی باید همسو با تحولات اجتماعی به آموزش مستمر روی بیاورد تا بتواند به عنوان یک روابط عمومی کارآمد سیستم سازمان را نیز رشد دهد.

مدرس و مولف روابط عمومی گفت: تجاری سازی، مخاطب محوری، بحران زدایی، ارتباطات الکترونیکی، مسولیت اجتماعی و مدیریت کیفی از رویکردهای نوین در روابط عمومی است که نیاز به آموزش حرفه ای در این زمینه در روابط عمومی ها احساس می شود.

در مراسم افتتاح این سمینار آموزشی فرماندار شهرستان رامسر نیز گفت: روابط  عمومی در عصر کنونی باید برنامه محور ، مخاطب مدار و خلاق و نو آور باشند.

حسین سروری افزود: روابط عمومی ها باید با کسب دانش و مهارت، خلاقیت در عصر تبادل سریع داده ها و اطلاعات پیشتاز باشند.

وی بیان کرد: در دستگاههای اجرایی باید دلسوزترین، علاقمندترین و بهترین نیروها در روابط عمومی ها بکار گرفته شوند.

در این کارگاه آموزشی که توسط اداره کل روابط عمومی استانداری مازندران و نمایندگی انجمن روابط عمومی ایران در استان اجرا شدبیش از 70 نفر از مسئولان و کارشناسان روابط عمومی شرکت داشتند.